Samovražda SDKÚ-DS

Autor: David Ištok | 29.9.2014 o 8:00 | Karma článku: 4,55 | Prečítané:  259x

Nedá sa večne žiť z odkazu roku 1998. A ani donekonečna zohľadnovať naše členstvo, a všetko čo tomu predchádzalo, v EÚ a NATO. Šestnásť rokov po porážke Mečiara a nasmerovaní Slovenska na západ, by sa mohli konečne pozrieť v SDKÚ-DS pravde do očí.

Ak existovalo niečo, čo zatĺklo pomyslený klinec do rakvy SDKÚ-DS, tak to bol sobotňajší kongres strany a divadlo ktoré mu cez týždeň predchádzalo. Ak je jej doterajší predseda spokojný a vraví, že zmenu si predsa voliči nežalajú, 76% hlasujúcich delegátov sa jasne vyslovilo za to, aby Frešo na čele strany skončil. A posledné prieskumy preferencií dávajú jasne najavo aj náladu medzi voličmi. Ak je 5,8% zisk to najvyššie číslo, tak niekde sa stala chyba. Jasné je teda len to, že Frešov mandát na čele strany nemá vôbec pevné základy a po tom, čo odstúpilo celé podpredsedníctvo, nemá ani mandát politický.

Nerobme si ilúzie, že taký Fedor, Matej alebo ktokoľvek iný, by stranu zachránil. Isto nie. Problém tkvie úplne niekde inde. Ani hlasy volajúce po návrate Dzurindu či Mikloša nie sú na mieste. Kukan, ako jediný politický matador zo začiatkov SDKÚ-DS, nám názorne ukazuje, že prežitok, ako je on sám, už tam nemá miesto, čiže návrat odídencov, a ešte k tomu urazených, nie je riešením. 

Reštart, postavenie strany na nových, zdravých, základoch ? Tomuto riešeniu nemôže veriť ani, dnes už sklamaná, Babitzová, ktorá mala byť azda podobným symbolom ako Žitňanská. Samozrejme, bez ohľadu na to, či sa raz do vrchných štruktúr (či už SDKÚ-DS alebo inej strany) dostane alebo nie, nikdy by takýmto symbolom byť nemohla. Chýbajúca akákoľvek, aspoň minimalistická, politická vízia a koncept, ju predurčujú na figúrku na jedno použitie. Smutné je, že s tým sama súhlasila. 

SDKÚ-DS dnes potrebuje jediné a to aby mala pokoj. Pokoj odpočívať na smetisku politických dejín. Jej čestné miesto jej tam nikto nikdy nevezme, ale to je to maximum. Absolútna strata orientácie na občana - voliča je jediný dôvod prečo skončila v kŕčoch, ktoré môžeme dennodenne sledovať. 

Nedá sa večne žiť z odkazu roku 1998. A ani donekonečna zohľadnovať naše členstvo, a všetko čo tomu predchádzalo, v EÚ a NATO. Šestnásť rokov po porážke Mečiara a nasmerovaní Slovenska na západ, by sa mohli konečne pozrieť v SDKÚ-DS pravde do očí.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?