Politické hlavy v piesku

Autor: David Ištok | 10.9.2014 o 7:46 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  124x

Pre fungovanie politiky, na dosiahnutie istého rovnovážneho stavu, je vždy dobré, ak v štáte kde drží opraty "demokracie" jedna strana, je počuť opozičný tábor a autoritu prezidenta. U nás neplatí ani jedno ani druhé. Škoda.

Obzvlášť v čase, keď na východ od nás zúri vojna. Tá na Ukrajine reálne je a nie je nemožné, že sa konflikt rozrastie do ešte väčších rozmerov. A z úst nášho premiéra si človek môže vypočuť, že vlastne to nie je celé tak ako to je, že to je mocenský zápas medzi dvoma veľmocami a ktovie či vlastne tam nebojujú proti fašistom a bla bla bla... Hrôza. Opakujem, hrôza. 

O to viac ma mrzí, že ani jeden politik z opozičného tábora (nerobme si o nich ilúzie, dobre vieme akí sú, ale predsa, hádam sú o stupienok vyššie ako Smer-SD) sa nepostaví, neozve a minimálne naším partnerom v NATO a EÚ, naším susedom s diametrálne odlišným postojom (Poľsko) neukáže, že nie veštci politici sú nutne na Slovensku rusofilmi. 

Najväčšie sklamanie však prišlo od pána prezidenta. Od neho by to malo zazneť akosi automaticky, z titulu funkcie, z toho aby najvyšší ústavný činiteľ jasne ukázal, že kde jeden tára, druhý triezvo uvažuje. Bohužiaľ, nedej sa tak. 

Politici skryli hlavy v piesku, ako pštros, a dúfajú, že to prehrmí samé. Chyba. A veľká. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?