Nič pre zákazníka

Autor: David Ištok | 1.8.2014 o 8:32 | Karma článku: 12,08 | Prečítané:  502x

S kvalitou služieb je to u nás bohužiaľ dlhodobe hrozné, môžeme nájsť zopár výnimiek, avšak tie len potvrdzujú pravidlo. Zarazený som však bol najmä z absolútne banálnej veci o ktorú som požiadal. Čistá voda. Nie všade sa k nej dostanete. 

Pod hradnou skalou Devín je bufetov až až. Odstavil som bicykel a dostal som chuť na kofolu a samozrejme doplnenie zásob čistej vody. Keď som sa mladej baby opýtal či mi môže dať jednu malú kofolu a k tomu do fľaše studenú vodu, ostal som prekvapený. Kofolu, to áno, za 0,80 centov, avšak čistú vodu, ZADARMO, to nie. Otáčam sa hneď, ani sa nebudem rozčulovať. Vo vedľajšom bufete som nepochodil nakoľko bol ešte (o 10:30) zavretý. Na tretí pokus som si sadol na terasu. Obsluhe som ukázal fľašu a poprosil o čistú vodu. Vodu som dostal a k nej aj malú kofolu, nech doplním nejaký ten cukor. 

Paradoxne, o pár kilometrov ďalej, na rakúskom Schloßhofe, som pochodil aj bez toho aby som si k vode niečo doobjednal. Nehovoriac o tom, že popri ich cyklotrasách je spústu odpočívadiel, kde si pitnú vodu sami doplníte. 

Bohužiaľ, nestalo sa mi to prvý a ani posledný krát. V mnohých bufetoch či prevádzkach u nás, v okolí Bratislavy, sa pravidelne na bicykli (aj mimo neho) stretávam s neochotou poskytnúť zákazníkovi čistú vodu. Oukej, ak by som chcel len tú čistú vodu a posedieť si na terase, v poriadku. Ale moja žiadosť o čistú vodu je vždy spojená aj s inou objednávkou. 

Stále ostávam v nemom úžase, že aj v roku 2014 sa tu s cenami hráme na služby západu, avšak úroveň je stále niekde inde. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?