Andrej Kiska, máme očakávania

Autor: David Ištok | 31.3.2014 o 17:04 | (upravené 31.3.2014 o 17:36) Karma článku: 6,57 | Prečítané:  191x

Keď pred takmer šestnástimi rokmi veľká koalícia na čele s SDK porazila Mečiara a ukončila tak jednu kapitolu dejín samostatného štátu, očakávania ľudí neboli veľké. Slušnosť, morálka, nadstraníckosť, spravodlivosť. Dnes, v roku 2014 sa stal Andrej Kiska prezidentom s podobnou víziou. Slušný prezident, prezident ktorý bude dbať na občanov.

Napriek tomu, že sobotné výsledky volieb vnímam pozitívne, zároveň sa čudujem, že sme stále v pozícií, keď nám od kandidáta stačia podobné heslá a frázy. Nemali by sme čakať už iné hodnoty? Nie je načase aby v našej krajine od roku 1993 boli slušnosť, spravodlivosť, morálka a etika tak zakorenené, že by sme ich nemuseli žiadať od politkov? Bohužiaľ, nie.

Andrej Kiska má nesporne jednu veľkú výhodu a to, že v kresle prezidenta by ho mali obísť všetky neduhy ktoré postihli politkov pred ním. Korupcia (Dzurinda), zákulisné hry v parlamente (Radičová), podriadenosť vláde (Gašparovič), absolútna svojvôľa (Fico).

Andrej Kiska vyhral voľby vezúc sa na vlne odporu proti tradičným stranám a tradičným politikom a z časti na veľkom odpore proti politike ktorú reprezentoval (reprezentuje) Róbert Fico a jeho strana.

O to väčšie sú teraz očkávania nás voličov. Tých čo mu odovdzali hlas v prvom či druhom kole. Vieme totiž z nedávnej minulosti, že len snaha o vymedzenie sa z tradičného politického spektra nepriniesla nič dobré. Na pamäti by sme mali mať SOP, ANO, 99% či ĽS-NS. Stačí spomenúť na výsledky župných volieb v Banskej Bystrici.

Ak chce byť Andrej Kiska dobrým prezidentom, zákonite sa musí obklopiť ľudmi, ktorí sú slušní, veria v spravodlivosť, morálku. No podobných ľudí musí nachádzať aj v politike a hľadať s nimi spoločnú reč. Spolupráca s takými ľudmi na tom, aby sa politika nepovažovala za elitárstvo a politici nepovažovali len za svine pri koryte, musí byť nadradená jeho predvolebným heslám a frázam.

Držím mu palce.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?