Fico alebo Kiska ? Nie, nie je to jedno.

Autor: David Ištok | 27.3.2014 o 9:41 | (upravené 27.3.2014 o 10:06) Karma článku: 9,42 | Prečítané:  213x

Určite by som bol radšej keby som sa mohol v sobotu rozhodnúť medzi inými dvoma kandidátmi. Avšak hlasy voličov rozhodli a do užšieho výberu posunuli úradujúceho premiéra a bývalého podnikateľa, ktorý sa dal na charitu a rozhodol sa stať prezidentom.

Robert Fico je v politike dve desaťročia a za ten čas už druhýkrát ako premiér a predseda strany s najvyššou podporou s akou sa nemohol pochváliť ani sám veľký vladár Vlado v časoch najväčšej slávy. Má za sebou kariérny a politický vzostup ako málokto. A od posledných parlamentných volieb nevídané množstvo 83 hlasov v pléne (teraz k tomu môžme prirátať pohodlnú ústavnú väčšinu s KDH), čo mu dáva (dávalo) obrovské možnosti ako pre krajinu spraviť niečo prospešné.

Bohužiaľ, ani za takéto obrovské penzum času nespravil Robert Fico nič, pre čo by si zaslúžil aby sme ho posunuli do prezidentského kresla. Tak ako Hrušovský, Mečiar, Dzurinda a ostatní,  by v normálnej krajine patril na smetisko politických dejín, na odkladisko dinosaurov, ktorý ponúkaju šancu na zmenu a lepší život len vtedy keď potrebujú naše hlasy. Toto je podstatné a to by sme si mali všetci v sobotu uvedomiť.

Na Adrejovi Kiskovi mi môže vadiť spústa vecí, počnúc tým ako sa v divokých začiatkoch 90.rokov dostal k základnému kapitálu, to ako sa už po predaji svojich firiem premenil na filantropa a takpovediac držal hubu a krok až k tomu, že sa nedokáže presne zorientovať či chce byť kozervatívec alebo liberál. Na to aby dorástol do rozmerov ľudí, ktorí môžu zo svojej pozície ovpyvňovať verejnú mienku nemal gule a odvahu. Ak mu teraz záleží na tom v akej krajine žijeme a kam smeruje, pýtam sa kde bol ostatných niekoľko rokov ? Áno, je tu spústa prekážok, kvôli ktorým by som si mohol povedať, že v sobotu nedám hlas ani jemu.

Ale ! Nemyslím si, že je dobré aby náš štát skrz naskrz ovládala jedna strana, respektíve jeden človek. Nemyslím si, že je dobré aby človek ktorý nedokáže vysvetliť ako financoval (a financuje)  najnákladnejšiu politickú stranu v našich dejinách, človek ktorý nedokáže odpovedať (aj svojim takmer 40% voličov, ak bereme do úvahy to, že by ich to zaujímalo) na jednoduchú otázku pitia coly, človek ktorý kričal na plnú hubu, že ako sa kradlo za Mečiara tak sa kradne za Dzuridnu a potom vyjde na svetlo nástenkový tender, emisie, mýto, aby sa takýto človek stal prezidentom. Netreba zabúdať na to akými ľudmi sa obklopuje, počnúc Harabinom a končiach Machalom a Tkáčom z Matice slovenskej. Netreba zabúdať na jeho ľahostajný postoj k menšinám, k ľudským právam, k histórií a k extrémistom.

Toto všetko si v sobotu ráno znovu a znovu  pripomeniem a potom pôjdem voliť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?