Volím prezidenta

Autor: David Ištok | 14.3.2014 o 9:54 | (upravené 14.3.2014 o 10:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  150x

V sobotu si pôjdem tretíkrát zvoliť prezidenta našej republiky. Je škoda, že až teraz mám možnosť naozajstnej voľby, bez toho aby som si ju musel nejako obhajovať. Obe predchádzajúce voľby ma dostali do situácie keď sa mi vhodný kandidát hľadal naozaj ťažko. Zajtra sa to konečne zmení. Nebude sa voliť žiadne menšie zlo.

Nemyslím si, že treba voliť proti niekomu. Voľba takého postu by mala odzrkadlovať to, čo sami od hlavy štátu očakávame v rámci toho, čo nám ktorý adept môže ponúknuť. Ísť hlasovať z presvedčenia, že si vyberáme najlepšie ako vieme, že sme o svojej voľbe hlboko presvedčený.

V prvom kole je vcelku široké spektrum vhodných kandidátov, ich rozmanitosť je pestrá a každý súdny občan, ktorému nie je ľahostajné ako bude budúci prezident našu krajinu a teda aj nás zastupovať, by si podľa môjho názoru mal vybrať.

Samozrejme, ťažko niekoho presviedčať ak je rozhodnutý moc zveriť do rúk človeka, ktorý už náš štát ovláda za pomoci 83 hlasov v parlamente a keď sa k nemu pridá defacto vládna strana plná čestných kresťanov (toho času v akejsi vymyslenej opozícií) má aj ústavnú väčinu. Nehovoriac o tom, že naša malá krajina je pretkaná skrz naskrz sociálnou demokraciou ktorá nemá v Európe obdobu a kresťanmi, ktorí tak úpenlivo strážia šťastie a postavenie mojej tradičnej rodiny, až sa mi zdá že slovo demokrati do ich názvu ani nepatrí.

Voľba v druhom kole, nech už do finále postúpi ktokoľvek z veľkej štvorky bude konečne po rokoch nová. Účasť úradujúceho premiéra je jasná, post jeho oponenta však ostáva stále otvorený. Prieskum môže ukazovať akékoľvek čísla, no realita sa častokrát ukáže v úplne inom svetle.

Nech už to dopadne akokoľvek, nech máme ku kandidátom ktorí sa snažia o protiváhu štátostrany a o akési morálne povstanie v podobe v akej budú vykonávať svoj úrad po svojom predchodcovi, mnohé výhrady,máme konečne na výber.

Ani jedna voľba, či už to bude mladý výborný ústavný právnik (síce možno viac hodný do úradu premiéra a stále nerozhodný či je vlastne konzervatívec alebo liberál), charizmatický herec a nositeľ odkazu novembra 89 (nesúc si so sebou stigmu v podobe Mečiara), alebo bývalý podnikateľ, ktorý sa rozhodol pomáhať ľuďom (typický podnikateľský produkt 90.rokov u nás), nebude strateným hlasom.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?