Volím prezidenta

Autor: David Ištok | 14.3.2014 o 9:54 | (upravené 14.3.2014 o 10:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  149x

V sobotu si pôjdem tretíkrát zvoliť prezidenta našej republiky. Je škoda, že až teraz mám možnosť naozajstnej voľby, bez toho aby som si ju musel nejako obhajovať. Obe predchádzajúce voľby ma dostali do situácie keď sa mi vhodný kandidát hľadal naozaj ťažko. Zajtra sa to konečne zmení. Nebude sa voliť žiadne menšie zlo.

Nemyslím si, že treba voliť proti niekomu. Voľba takého postu by mala odzrkadlovať to, čo sami od hlavy štátu očakávame v rámci toho, čo nám ktorý adept môže ponúknuť. Ísť hlasovať z presvedčenia, že si vyberáme najlepšie ako vieme, že sme o svojej voľbe hlboko presvedčený.

V prvom kole je vcelku široké spektrum vhodných kandidátov, ich rozmanitosť je pestrá a každý súdny občan, ktorému nie je ľahostajné ako bude budúci prezident našu krajinu a teda aj nás zastupovať, by si podľa môjho názoru mal vybrať.

Samozrejme, ťažko niekoho presviedčať ak je rozhodnutý moc zveriť do rúk človeka, ktorý už náš štát ovláda za pomoci 83 hlasov v parlamente a keď sa k nemu pridá defacto vládna strana plná čestných kresťanov (toho času v akejsi vymyslenej opozícií) má aj ústavnú väčinu. Nehovoriac o tom, že naša malá krajina je pretkaná skrz naskrz sociálnou demokraciou ktorá nemá v Európe obdobu a kresťanmi, ktorí tak úpenlivo strážia šťastie a postavenie mojej tradičnej rodiny, až sa mi zdá že slovo demokrati do ich názvu ani nepatrí.

Voľba v druhom kole, nech už do finále postúpi ktokoľvek z veľkej štvorky bude konečne po rokoch nová. Účasť úradujúceho premiéra je jasná, post jeho oponenta však ostáva stále otvorený. Prieskum môže ukazovať akékoľvek čísla, no realita sa častokrát ukáže v úplne inom svetle.

Nech už to dopadne akokoľvek, nech máme ku kandidátom ktorí sa snažia o protiváhu štátostrany a o akési morálne povstanie v podobe v akej budú vykonávať svoj úrad po svojom predchodcovi, mnohé výhrady,máme konečne na výber.

Ani jedna voľba, či už to bude mladý výborný ústavný právnik (síce možno viac hodný do úradu premiéra a stále nerozhodný či je vlastne konzervatívec alebo liberál), charizmatický herec a nositeľ odkazu novembra 89 (nesúc si so sebou stigmu v podobe Mečiara), alebo bývalý podnikateľ, ktorý sa rozhodol pomáhať ľuďom (typický podnikateľský produkt 90.rokov u nás), nebude strateným hlasom.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?