Ukrytý bazén

Autor: David Ištok | 1.9.2013 o 10:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  98x

bazén olympijských rozmerov, ktorý nebol nikdy dostavaný. nikto sa v ňom neokúpal a asi už ani neokúpe. reč je o tzv. bacílkovom bazéne, ktorý sa nachádza nad žižkovou ulicou, nad električkovým tunelom v bratislave.

 SME
bazén olympijských rozmerov, ktorý nebol nikdy dostavaný. nikto sa v ňom neokúpal a asi už ani neokúpe. reč je o tzv. bacílkovom bazéne /komunistický pohlavár/, ktorý sa nachádza nad žižkovou ulicou, nad električkovým tunelom v bratislave. stavať ho začali už po 2.svetovej vojne, malo ísť o celý rekreačný areál pod hradom s troma bazénmi, reštauráciou, zotavovňou a podobne. s plánov nakoniec zišlo a ostal betónový skelet zarastený burinou. v okolí dnes nájdeme spústu príbytkov pre bezdomovcov, skládku odpadu, bývalé šatne fungovali roky ako útočisko pre narkomanov. je paradoxom, že kedysi priestor fungoval a využíval sa na rôzne kultúrne podujatia ako koncerty, divadlo. dnes len pustne. že by len predsa slúžil svojmu účelu sa kvôli nákladom asi nikdy nestane, ale prečo priestor nepretvoriť na zmysluplné využitie pre obyvateľov priľahlých domov. park, ihrisko, zeleň, verejný priestor na kultúru a oddych. ostávajú len smelé plány, nakoľko mesto ani mestská časť momentálne nevie čo s daným pozemkom ďalej. a tak sa z bazéna, ktorý nikdy nenapustili vodou stalo len jedno z mnohých miest v bratislave kde zastal čas.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?